O nas | No Limit Team - WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE - ALL RIGHTS RESERVED

O nas

Witamy na naszej stronie wszystkich pasjonatów karpiarstwa

No Limit Team został założony w 2008 roku i skupia on grupę przyjaciół, których łączy jedna pasja i jedno motto: „ZAWSZE WYPUSZCZAM”. Staramy się pokazywać i uczyć szczególnie ludzi młodych, ale nie tylko, z jakim szacunkiem należy traktować naszą zdobycz oraz, że większą przyjemność może sprawiać wypuszczanie Karpia niż samo jego złowienie. Zawsze staramy się służyć dobrą radą, zarówno jeśli chodzi o dobór sprzętu, przynęt, jak i na wszystkie nurtujące Was pytania w dziedzinie karpiarstwa.

W maju 2012 roku utworzyliśmy nasz kanał Youtube, na którym możecie oglądać filmy z naszym udziałem. W 2013 roku powołaliśmy do życia JUNIOR No Limit Team. Mogą się do niej zgłaszać Karpiarze głównie młodzi, którzy zaczynają swoją karpiową przygodę.

Mamy także nadzieję, że wszystkie nasze działania sprawią choć trochę, że w przyszłości myślenie polskich wędkarzy (nie tylko Karpiarzy), będzie polegało na tym, że idziemy na ryby, a nie po ryby, a co za tym idzie nasze polskie łowiska będą czyste i pełne pięknych rekordowych ryb!

Skład No Limit Team:

Założyciele:

MONIKA LECHOWSKA – BACIA

m

W odróżnieniu od wielu z Was nie łowię od dziecka. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy wybrałam się z Łukaszem na trzydniową zasiadkę. Złowiłam wtedy mojego pierwszego siedmio kilogramowego karpia. Zafascynowało mnie ile pracy i sprytu trzeba włożyć w wybór dobrego miejsca, odpowiedniej taktyki nęcenia, oraz przynęty. Zaskoczyło mnie także ile emocji towarzyszy oczekiwaniu na branie, potem niezapomniany hol, szybka fotka i najpiękniejszy moment ze wszystkich, zwrócenie Karpiowi życia. To wszystko sprawiło, że zakochałam się w tych pięknych rybach i pochłaniają one moją każdą wolną chwilę. Przez całą moją karierę wędkarską nigdy nie zabrałam żadnej ryby! Zawsze towarzyszy mi zasada ZAWSZE WYPUSZCZAM.

ŁUKASZ LECHOWSKI

lukasz

Wędkarstwo towarzyszy mi od najmłodszych lat. Początkowo, jak wielu z Was, zaczynałem od metody spławikowej, w której także z powodzeniem startowałem na zawodach. Lubiłem także pospiningować, co zdarza mi się czynić do chwili obecnej. Członkiem PZW zostałem ponad dwadzieścia lat temu i jestem do dnia dzisiejszego. W połowie lat 90-tych coraz bardziej zaczęła pochłaniać mnie metoda gruntowa. Poprzez jej udoskonalanie i chęć łowienia coraz większych okazów, zacząłem wraz z tatą eksperymentować z metodą włosową. Początkowo na włosie, który był mocowany do kolanka haczyka, lądowała parzona kukurydza. Na taki zestaw udało mi się złowić wiele pięknych okazów, w tym pierwszego większego karpia w roku 1997.  Dopiero później zacząłem stosować kulki proteinowe. Dostęp do nich był bardzo ograniczony, nie wspominając już o wyborze smaku czy rozmiaru. Wspomnienia z tamtych lat są bezcenne… Jeszcze większą frajdę sprawiło mi pierwsze wypuszczenie Karpia, a widok jak wraca do wody, mam do dnia dzisiejszego. Od tej pory każdego dnia staram się pogłębiać swoją karpiową wiedzę, a także robię wszystko, żeby tak jak w moim przypadku, widok odpływającego karpia dawał Wam więcej przyjemności niż samo jego złowienie. Obecnie mój sezon wygląda bardzo zróżnicowanie, ponieważ stawiam na różnorodność zarówno jeśli chodzi o rodzaj łowisk jak i metod połowu. Dzięki łowieniu z rzutu, wywózki, na dużych i małych wodach, zawsze uczę się czegoś nowego, a każda kolejna zasiadka jest nowym wyzwaniem.

Członkowie:

EDWARD LECHOWSKI

edward-lechowski

Pierwszego Karpia złowiłem ponad 40 lat temu. Był to wtedy ośmiokilowy olbrzym, którego zapamiętam do końca życia. Karpia złowiłem na wędkę bambusową, metodą spławikową. Prawdziwym Karpiarstwem zająłem się 20 lat później. Wraz z synem Łukaszem zaczęliśmy pierwsze próby łowienia na włos na zbiorniku zaporowym Kozłowa Góra. Efekty były zdumiewające. Od tej pory skupiam się na tej metodzie i jak tylko czas pozwala staram się zapolować na dużego Karpia. Szanujmy naszą zdobycz i zawsze zwracajmy jej wolność.

ADRIAN KACZMARCZYK

czester

Pierwsze kroki w wędkarstwie stawiałem mając 15 lat. Była to wspólna pasja moja i kolegów z bloku. Na pierwsze wypady chodziliśmy w grupie kilkunastoosobowej. Po latach z tej grupy zostało nas tylko dwóch. W 2009 roku łowiąc na jeziorze goczałkowickim, przysiadł się do mnie wędkarz który zmienił moje dotychczasowe podejście do wędkarstwa. Widok człowieka który całą zasiadkę coś robił, gotował, wiązał, wywoził modelem, strasznie mnie zaciekawił. Po bliższym poznaniu wytłumaczył mi na czym polega metoda włosowa i co to jest karpiarstwo. Po powrocie z tej kilkudniowej zasiadki odstawiłem wszystkie wędki w kąt, poświęcając się wyłącznie wędkarstwu karpiowemu. Najczęściej łowię na dużych zbiornikach zaporowych, gdzie o sukces jest bardzo trudno, gdzie zasiadki trwają tygodniami. Dzisiaj jestem pewien , że pasja którą zaraził mnie ten człowiek którego imienia nawet nie pamiętam, będzie towarzyszyć mi do końca życia.

ADAM SAWICKI

  1 (2)

Jestem Adaś, lat 18 i łowie od 4 roku życia. Swoją przygodę wędkarską zacząłem od spławika, a tą metodą nauczył mnie łowić tata, z którym do dziś z przyjemnością wędkuję, lecz metodą karpiową. Karpiarstwem zainteresowałem się sam, nikt mi tego nie pokazywał. Wędkastwo karpiowe uprawiam od 5 lat, lubię wody duże i ciężkie, ale z przyjemnością zasiadam na małych leśnych zbiornikach, bo do takich mam głównie dostęp. Preferuję wędkowanie przy użyciu wywózki. W tym hobby głównie stawiam na dobrą zabawę i relaks. 90%  moich zasiadek spędzam sam, dlatego gdy jedziemy ekipą nie stawiam na ryby tylko na integrację. Pozdro dla wszystkich karpiarzy. 🙂

TOMASZ WASIECZKO

  1 (1)

Moja przygoda z karpiami zaczęła się w 2010 roku, kiedy to złowiłem swojego pierwszego karpia. Wędkuję od najmłodszych lat. Początkowo łowiłem wszystkie gatunki ryb, aż do momentu, kiedy goszcząc w Sośnicowicach „Pod Karachem” miałem potężny odjazd. Od tamtej pory zajmuję się karpiowaniem. Każdą wolną chwilę poświęcam na doskonaleniu techniki w połowie tych walecznych ryb. Moje zmagania nad wodą nauczyły mnie, że trzeba cieszyć się z każdej złowionej ryby. Propaguję zasadę ZAWSZE WYPUSZCZAM.

ROBERT AUGUSTYN

FB_IMG_1502803799368

Cześć jestem Robert, mieszkam w Dąbrowie Górniczej. Wędkarstwem zainteresowałem się mając 21 lat, lecz potem miałem 10 letnią przerwę. Przygodę z wędkarstwem karpiowym zacząłem niedawno. Moją metodą łowienia jest metoda włosowa, która towarzyszyła mi od samego początku. Najczęściej łowię na wodach PZW, lecz od czasu do czasu łowię na łowiskach komercyjnych. Propaguję zasadę NO KILL i ZAWSZE WYPUSZCZAM.

LOTAR PIÓRECKI

lotar (Kopiowanie)

Hej jestem Lotar Piórecki. Tak, dobrze przeczytaliście „Lotar” to jest imię 🙂 Urodziłem się w 1993 roku, a swoją przygodę z wędkarstwem rozpocząłem w 2001 roku, kiedy to po raz pierwszy tata zabrał mnie na tzw. oczko, gdzie na spławik łowiło się piękne karasie i to właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Po wieloletniej nauce łowienia zacząłem startować w zawodach spławikowych, które bardzo dobrze wspominam po dzień dzisiejszy. Chęci złowienia dużego karpia były bardzo duże. Po kilku latach kompletowania sprzętu udało się w końcu wyruszyć na wyśnioną wyprawę i spełniać swoje marzenia. Wędkarstwo mam już we krwi, a niezapomniane chwile spędzone nad wodą z przyjaciółmi utkwią mi w głowie na całe życie! Ja po prostu kocham ten sport.

MARIUSZ CHALABOWSKI

mariusz

Pomimo tego, że wędkarstwo to pasja, którą zaraziłem się nie tak dawno, staram się nadrobić swoim zaangażowaniem i wytrwałością. Nie zrażam się kolejnymi godzinami spędzonymi bez ryby, a powroty o tzw. kiju tylko motywują mnie do powrotu w to dane miejsce. Konsekwencja zaowocowała wieloma ciekawymi rybami, którymi pochwalić mógłby się niejeden wędkarz z wieloletnim doświadczeniem. Spotkanie z pierwszym karpiem, zafundowało mi bardzo wiele adrenaliny, która jak wiemy mocno uzależnia. Każdą wolną chwilę staram spędzić się nad wodą, a czas nad nią spędzony jest dla mnie bezcenny. Swoją przygodę z wędkarstwem rozpocząłem dzięki swojemu przyjacielowi, łowiąc na spławik na komercji, gdzie od razu udało mi się złowić dwa amury. Z biegiem czasu zacząłem łowić gruntowo, metodą feederową, aż doszedłem do wędkarstwa karpiowego. To właśnie ono dostarczyło mi tak wielu wrażeń i odbiło na mnie swoje piętno. Na dzień dzisiejszy oprócz wędkowania na polskich wodach, marzy mi się także wyprawa na odległe akweny europejskie oraz pierwsza ryba +20. Łowię w myśl zasady NO KILL.

MACIEJ KĘDZIERSKI

Maciek

Cześć, jestem Maciej i mam 23 lata. Swoją przygodę z wędkarstwem rozpocząłem w wieku 6 lat. Początkowo był to klasyczny zestaw spławikowy, następnie wędkarstwo wyczynowe. Biorąc udział w licznych zawodach zdobywałem cenne doświadczenie i poznawałem grono ludzi, od których uczyłem się wędkarskiego fachu. Jednak na tamten moment nawet nie przypuszczałem, że kiedyś będę mógł mierzyć się z rybą, która swoją wagą przewyższy wynik wielogodzinnego „machania” odległościówką.
Z karpiami spotykałem się przypadkiem. Podczas treningów na wodach komercyjnych niejednokrotnie pochłaniały moją przynętę, a ja byłem bezradny. Zafascynowany widowiskowymi spławami i siłą, jaka drzemie w tym gatunki postanowiłem, że czas to zmienić. Systematycznie kompletując sprzęt, udało mi się złożyć pierwszą w życiu karpiówkę. I tak to się zaczęło. Raczkując w tym sporcie dołączyłem do sekcji Junior No Limit Team, gdzie czerpiąc porad „u źródła” mogłem regularnie się rozwijać. Wędkarstwem karpiowym zajmuje się od 5 lat i mam świadomość, że to dopiero początek mojej przygody. Przygody, która uczy mnie cierpliwości, opanowania i przede wszystkim pokory. Do zobaczenia gdzieś nad wodą!

TOMASZ BARCIŃSKI

tomek

Odkąd pamiętam to zawsze towarzyszyła mi wędka, a to spinning, a to spławikówka.  Odkąd zacząłem interesować się karpiarstwem, wszystko zmieniło się, zarówno nad wodą, jak i w życiu. Jest to pasja która z każdym dniem coraz bardziej mnie wciąga, a każda kolejna zasiadka jest wspominana przeze mnie przez długi czas. Łowię na różnych wodach i różnymi metodami, ale najbardziej kocham wywózki na dzikich wodach i ten kontakt z naturą, który pozwala mi na chwilę relaksu i refleksji

PIOTR NOWATKOWSKI 

piotr

Mam 25 lat i urodziłem się w 1992 roku, a swoją pierwszą rybę złapałem mając lat 5. Przygoda zaczęła się od wędkarstwa spławikowego i gruntowego. Najpierw łowiłem metodą feederową, lecz nie do końca był to szczyt moich marzeń, więc szukałem innych metod. Po wielu poszukiwaniach i podpatrywaniach innych uznałem, że najciekawsze dla mnie jest wędkarstwo karpiowe. Moja przygoda z tym sportem rozwinęła się w 2015 roku. W 2016 roku podczas zasiadki na jednym ze stawów komercyjnych poznałem kolegę Maćka, który przekazał mi cenne informację na temat zestawów karpiowych oraz innych ciekawych informacji. Od tego momentu moim celem jest rozwój i nabieranie doświadczeń dzięki którym moje wyniki są coraz lepsze. Wędkarstwo to już nie tylko hobby lecz styl życia. I tak już zostanie…

PIOTR LIGMAN

p

Karpiarstwo to pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę. Pierwszego swojego karpia złowiłem na Rzeczycach i jego hol pamiętam aż do teraz. Od samego początku stosowałem zasadę ZAWSZE WYPUSZCZAM, ponieważ darzę te ryby wielkim szacunkiem. Każda chwila spędzona nad wodą daje mi pozytywną energię i nowe doświadczenie.

SZYMON CIUBOTARU

sz

Cześć Ja jestem Szymon , mam 21 lat (1997), mieszkam w Jaworznie . Na wstępie chciałbym podziękować Łukaszowi i Monice za przyjęcie do teamu. Wędkarstwo jest moją życiową pasją i w tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez tego – to mnie napędza! Nie da się opisać słowami czym jest dla mnie wędkarstwo, a docelowo karpiarstwo . Zacząłem swoją przygodę z wędkarstwem już jako dzieciak w „zerówce” kiedy ojciec i dziadek których niestety już na tym świecie nie ma, zaszczepili we mnie pasje i tak do tej pory. Można by rzec, że przeszedłem przez wszystkie metody wędkarstwa od spławika , przez feeder , spining , muszkarstwo, a skończywszy na karpiarstwie . Uwielbiam biwakować oprócz tego, że łowić karpie a, więc karpiowanie to idealna metoda dla mnie… Cały czas staram się pogłębiać wiedzę o nowe doświadczenia swoje jak i bardziej doświadczonych… Dobra, może nie będę się za bardzo rozpisywał i zanudzał 😀 Myślę że tyle póki co wystarczy, przyjdzie czas na inne pogaduchy na wodą 😉 Pozdrawiam i do zobaczenia !

PRZEMYSŁAW KRUPIŃSKI

przemek

Wędkarstwo jest moją pasją już od ponad 30 lat. Wędkowaniem zaraził mnie mój Dziadek u którego co rocznie spędzałem wakacje. Praktycznie dwa razy w tygodniu wypływaliśmy swoją motorówką na jeziora Mazurskie koło Ełku. Głównie łapaliśmy metodą spławikową. Do dzisiaj pamiętam te wędki z bambusa i spławiki z gęsiego pióra które sami robiliśmy przed wyprawą.. Piękne czasy. W miarę upływu lat czasu do spędzania nad wodą bywało co raz mniej niestety. Wiecie praca, rodzina, codzienność.  Jakieś sześć lat temu zabrałem jedną wędkę którą znalazłem w piwnicy i pojechałem na kilka godzin na łowisko koło Olsztyna. Spotkałem tam dwóch wędkarzy którzy łapali karpie metodą wcześniej mi nie znaną. Opowiadali mi o swoich zasiadkach kilkudniowych. To było to. Od razu po powrocie do domu odpaliłem kompa, następnie youtube i zaczęło się. Systematyczne nabywanie sprzętu i zdobywanie doświadczenia zaprowadziło mnie właśnie do tego miejsca. Cieszę się, że mogę należeć do tej grupy Wędkarzy których łączy jedna pasja i jedno motto: „ZAWSZE WYPUSZCZAM”.    Do zobaczenia nad wodą ! 🙂

MARCIN GORCZYCA

marcinn

Witam. Jak większość z Was łowię od dziecka czyli odkąd pamiętam. Wędkarstwo zaszczepili u mnie moi rodzice, zresztą pochodzę z Warmii, więc mam to w genach. Moja pierwsza”wędka” to witka leszczynowa. Długo łowiłem metodą spławikową, jednak do czasu kiedy złowiłem swojego pierwszego karpia. Dziś mówię, że to był karpik, ale ten „maluch” rozbudził we mnie tą pasję. Do dziś pamiętam co czułem kiedy go holowałem, przede wszystkim zaskoczenie, że one są takie waleczne. Myślę, że każdy kto zajmuje się karpiarstwem ma podobne doświadczenia. Od tamtego momentu, mam już na koncie wiele pięknych miśków. Ciągle doskonale swoje metody połowu i śledzę na bieżąco wszelkie nowości. Dla mnie karpiarstwo to ogromna pasja, której poświęcam każdą wolną chwilę. To swoistego rodzaju wyzwanie, ściganie się ze sobą samym o coraz lepszy wynik.

ARTUR PYSZCZEK i WIKTORIA PIEKARSKA

Artur   sdr

Wędkarstwo jest moją pasją i hobby od 2 klasy podstawówki więc dobre 15 lat. Zaczynałem od łowienia na spławik i spinning, a od 5 lat głównie interesuje mnie wędkarstwo karpiowe. Zasada „ZŁÓW I WYPUŚĆ” ma dla mnie ogromne znaczenie. Wiktoria wędkarstwem interesuje się podobnie jak ja od najmłodszych lat. Doświadczenie przekazał jej dziadek który od małego ją wszystkiego uczył. Jesteśmy zgrana parą i gdy tylko jest wolna chwila wykorzystujemy  ją na miłe spędzanie czasu nad wodą poznawanie nowych łowisk i oczekiwaniem na okazy. Jesteśmy wdzięczni, że mamy możliwość reprezentowania NLT.

MARCIN KRÓL

a2

Karpiarstwem zaraziłem się przed dwoma laty. Jest to dla mnie wielka pasja której oddałem całe serce. Jestem 100% No Kill- owcem, aby każdy z nas Karpiarzy miał przyjemność wyciągać piękne okazy jakim są te ryby. Łowię na każdym rodzaju łowiska PZW jak i komercji… ale nie ukrywam chce poznawać zapomniane wody w których chciałbym złowić ryby które nie były jeszcze złowione. Chcę się dzielić z Wami wrażeniami, fotkami, radami i oczywiście się od Was uczyć, bo uczymy się całe życie.

SYLWIA TKACZ

a1 (2)

Cześć, swoje hobby karpiowe zaczęłam jakieś 3 lata temu . Wcześniej było to łowienie na spławik czy tez spinning. Wszystko zaczęło się od method Fedder, a dalej jakoś już poszło. Uwielbiam spędzać czas nad wodą. Jest to dla mnie chwila odskoczni od rzeczywistości. Czas na relaks, poznawanie nowych ludzi. Razem z narzeczonym łowimy na wodach PZW, jak i komercyjnych. Jeżeli chodzi o warunki … zdecydowanie te trudniejsze przy których mogę sprawdzać swoje doświadczenie lub je zdobywać . Najważniejsza w karpiarstwie jest dla mnie zasada NO KILL czyli złów i wypuść.

MATEUSZ CELT

a2 (2)

Cześć, wędkuje odkąd pamiętam. Wędkarstwem zaraził mnie mój tata oraz dziadek. Karpiarstwem zajmuje się od 4 lat. Swoją pasje dzielę z moją narzeczoną Sylwią, przez co mamy dużo mniej ograniczeń. W moim hobby wspiera mnie też rodzina oraz znajomi . Dzięki temu mam możliwość planowania coraz to ciekawszych i większych wypraw. Pasja którą posiadam daje mi możliwość odskoczni od codziennego życia, pozwala zawierać nowe znajomości oraz cieszyć się tym co robię.

SZYMON SAWA

murzyn

Nazywam się Szymon Sawa. Mam 27 lat i nie bez powodu moim znakiem zodiaku są Ryby. Pochodzę z miasteczka Cybinka znajdującego się 60 km od Zielonej Góry w województwie lubuskim. Wędkarstwem interesuję się od ponad 20 lat, a Karpie łowię na wpół profesjonalnie od roku 2014. 99 % zasiadek spędzam na pięknych jeziorach polodowcowych PZW których w mojej okolicy nie brakuje i w każdym pływają piękne Karpie i Amury. Ulubionymi wodami na których lubię łowić są wody pełne zaczepów. Moimi ulubionymi miejscówkami są zaczepy takie jak powalone drzewa, stare kładki lub grążele. Swoje PB na dzikich rybach biłem 5-krotnie, aktualnie wynosi ono 21.900 i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się je pobić. Moje ostatnie PB 20,800 i 21,900 pobiłem na tej samej rybie której w tym roku dałem imię Murzyn ze względu na jego ciemne ubarwienie. Oczywiście bez względu na złowioną rybę, stosuję zasadę „ZAWSZE WYPUSZCZAM” i na brzegu zajmuję się nią jak własnym dzieckiem. Mata, odkażacz, szybka sesja, buziak i do wody.

Jeśli chciałbyś należeć do No Limit Team, przekonaj nas o tym pisząc do nas maila na adres: nlt.kontakt@gmail.com, dlaczego właśnie Ty powinieneś być członkiem. W temacie e-maila proszę wpisać No Limit Team – REKRUTACJA.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers
  • Facebook
  • Google+
  • YouTube